pielegniarka-gdynia-badanie-cisnienia

Usługi pielęgniarskie w domu pacjenta w czasach epidemii Covid

Pojawienie się epidemii Covid-19 wyraźnie zwiększyło zainteresowanie usługami pielęgniarskimi świadczonymi przez pielęgniarki w domu pacjenta. Jest to spowodowane nie tylko ograniczeniami sanitarnymi nałożonymi na służbę zdrowia, które to same w sobie ograniczają przepustowość placówek, a tym samym zmniejszają dostępność do świadczeń medycznych w trybie stacjonarnym. Istotnym czynnikiem wyraźnie wpływającym na wzrost popularności czynności pielęgniarskich w domu pacjenta jest także wyraźnie mniejsza obawa związana z potencjalnym zarażeniem się koronawirusem w tym trybie kontaktu z pacjentem.

Pielęgniarki świadczące usługi u pacjenta w domu są zwykle zdecydowanie mniej narażone na zarażenie niż osoby z personelu medycznego stykające się z setkami innych pacjentów każdego dnia. Zarazem w miejscu wezwania zdecydowanie łatwiej zachować reguły dystansu społecznego, niż w przypadku kontaktu w zatłoczonej placówce stacjonarnej służby zdrowia.

Warto przy tym nadmienić, że pielęgniarki świadczące usługi pielęgniarskie u pacjenta w domu dochowują równie wysokich standardów ochrony osobistej, co w połączeniu z krótkim czasem wzajemnego kontaktu (brak procedury rejestracji, brak kolejek), bardzo istotnie ogranicza ryzyko zarażenia się Covid-19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów wizytę

  Imię

  Nazwisko

  Email

  Tel.

  Wybierz usługę

  Wybierz datę

  Wybierz godzinę